Data : 25 mai 2016

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...Loading...

Echipa de futsal United Galaţi a pierdut finala Cupei României

A treia finală de Cupa României din istoria clubului, a însemnat şi a treia înfrângere pentru United.
Gălăţenii au pierdut la limită, scor 2-3, în faţa formaţiei Autobergamo Deva, în finala jucată chiar la Deva.
Apostol a marcat primul pentru United, însă gazdele au egalat când mai era de jucat un minut şi jumătate din prima repriză.
Formaţia din Deva a început mai bine partea secundă şi a trecut în avantaj, însă Moldoveanu a adus egalarea cu doar patru minute înainte de final. A urmat însă eliminarea lui Tudose şi gazdele au marcat în superioritate numerică golul care a decis finala.
A fost a treia finală de cupă pentru United, care rămâne însă fără trofeu câştigat. Pentru formaţia gălăţeană urmează meciurile din finala mică a campionatului, adversară fiind aceeaşi echipă, Autobergamo Deva.